Приветствую Вас Гость!
Вторник, 23.04.2024, 18:04
Главная | Регистрация | Вход | RSS Яндекс.Метрика

Меню сайта

Категории раздела

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Радужная 59

Поиск

Tweet

Каталог статей

Главная » Статьи » Статьи

Чи потрібно сплачувати внески ОСББ, якщо не проживаєш у своїй квартирі

Якщо ви стали власником квартири чи нежитлового приміщення в будинку, у якому створено ОСББ, ви автоматично стаєте співвласником усього багатоквартирного будинку, а також набуваєте всіх прав й обовязків співвласника, які передбачені Законом про ОСББ. Водночас неважливо, чи фактично хтось проживає у квартирі, чи ні.

Далі треба чіткіше зрозуміти, співвласником чого саме є особа, яка набула у власність квартиру чи нежитлове приміщення в будинку, у якому створено ОСББ. Це питання врегульовано Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. 417-VIII (даліЗакон 417). Отже, якщо ліфт, дах, насоси, комори й інше майно розташовані в багатоквартирному будинку та обслуговують більш ніж одне житлове чи нежитлове приміщеннятаке майно є спільним. Знову ж таки, право власності на спільне майно виникає автоматично, одночасно з набуттям права власності на квартиру чи нежитлове приміщення, і не залежить від того, чи проживає особа у своїй власності фактично.

Ставши співвласником спільного майна в багатоквартирному будинку, у якому створено ОСББ, співвласник набуває цілу низку обовязків, які передбачені ст. 15 Закону про ОСББ, а також статутом обєднання. Серед обовязків співвласника варто виділити такі:

  • виконувати рішення статутних органів, прийняті в межах їхніх повноважень;
  • забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного та капітального ремонтів, технічного переоснащення;
  • своєчасно й у повному обсязі сплачувати належні внески та платежі.

Таким чином, Закон про ОСББ прямо закріплює право ОСББ установлювати види й розмір внесків, а також обовязок співвласників такі внески сплачувати.

Як видно, Закон про ОСББ реалізував положення ст. 13 Конституції Українивласність зобовязує. У цьому випадку зобовязує саме спільна власність, яку необхідно утримувати, ремонтувати, поліпшувати незалежно від того, чи проживає фактично у своїй квартирі той чи інший співвласник або користується він чи ні ліфтом.                                                                                           юрист, м. Київ Олена ТРЕГУБОВА

Категория: Статьи | Добавил: GolovaOSBB (12.12.2017)
Просмотров: 292 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Tweet