Приветствую Вас Гость!
Пятница, 19.04.2024, 19:48
Главная | Регистрация | Вход | RSS Яндекс.Метрика

Меню сайта

Категории раздела

Статистика


Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Форма входа

Радужная 59

Поиск

Tweet

Каталог статей

Главная » Статьи » Витяги із Законів України

Кошторис ОСББ не є обов’язковим документом

Добрий вечір! Скажіть будь ласка, при розрахунку тарифів повинно правління ОСББ підготувати кошторис, чи можуть встановити будь-який тариф. Яка сума закладається в тарифі на резервний фонд і чи потрібний кошторис на резервний фонд?

Відповідаючи на Ваше питання, повідомляю наступне:

По-першому питанню: в ОСББ не має тарифів, оскільки відповідно до законодавства України «Про ОСББ» передбачено лише членські внески, тому суму таких внесків ОСББ встановлює на власний розсуд (без обмежень) з затвердженням його на загальних зборах, такий самий порядок і для внесення будь-яких змін в розмір членських внесків.

Кошторис ОСББ не є обов’язковим документом, що повинен готуватися правлінням об’єднання та не слугує у випадку його наявності документом прямої дії для ОСББ, за межі котрого правління вийти неможе, оскільки це є лише економічним розрахунком, як наприклад бюджет країни, що лише вказує на очікуваний прибуток та майбутні витрати на рік, але як відомо не завжди прибуток ОСББ дорівнюю витратам.

По-другому питанню: Будівництво і ремонт житла завжди потребують чималих коштів. Проте біль­шість простих громадян не мають стільки грошей, щоб відразу покрити такі витрати. Оскільки в Україні отримання кредитів на капітальний ремонт ще не стало звичайною справою, кошти на капітальний ремонт доводиться накопичувати, тому питання про формування резервного фонду об'єднання співвласників вирішує на загальних зборах об'єднання з визначенням очікуваних джерел фінансування цих фондів самостійно. Йдеться, зокрема, про величину внесків і принципи формування фонду.

У деяких ОСББ внески становлять фіксовану суму, наприклад, 10 грн. з квартири, незалежно від кількості кімнат. Інші об'єднання визначають таку суму з огляду на площу житла. В такому разі що більшу нерухомість має власник, то більшим є його фінансовий внесок і то більша вага його голосу на загальних зборах.

Нерідко ОСББ нараховують величину внеску до резервного фонду за принципом «виникла проблема — швидко розв'язуємо». Спершу складають кошторис для виконання конкретної роботи, відтак визначають величину внеску кожного співвласника. Таку інформацію оголошують на загальних зборах. Гроші належить внести негайно та повністю на рахунок об'єднання. Кожний співвласник має сам подбати про те, щоб роздобути потрібну суму. За таким принципом у багатьох об'єднаннях збирають кошти, наприклад, на встановлення теплового лічильника.

Норму про формування спеціальних фондів вміщено у законі про ОСББ, а «Порядок створення спеціальних фондів об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» затверджено в постанові Кабінету Міністрів України № 1521 від 11.10.2002 року, згідно якого спеціальні фонди об'єднання створюються для виконання заходів, пов'язаних із значним витрачанням коштів, зокрема для: обладнання будинку засобами обліку та регулювання теплової енергії, холодної та гарячої води, впровадження енергозберігаючих заходів; обладнання під'їздів місцями для охорони; проведення робіт з удосконалення експлуатації внутрішньобудинкових інженерних систем; капітального ремонту будинку; інших заходів, визначених загальними зборами.

Дякую Вам за роз'яснення! Тобто, величина суми членских внесків може бути встановлена ОСББ без обмежень.

Категория: Витяги із Законів України | Добавил: GolovaOSBB (11.12.2017)
Просмотров: 700 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]
Tweet